Edinburg Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan sosyal nitelikli elektronik içerik ağı (Eğitim Bilişim Ağı - EBA) güncellenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan sosyal nitelikli elektronik içerik ağı (Eğitim Bilişim Ağı - EBA) güncellenmiştir.

Değerli Vatandaşlarımız;

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü iş birliğinde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın eğitim çağındaki çocuklarının Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerinden faydalanabilmeleri için tekil kullanıcı oluşturmak suretiyle sunulan hizmetin boyutları genişletilmiştir.

Ataşeliğimizce, EBA'dan yararlanmak isteyen öğrencilerimize Yurtdışı tekil kullanıcı şifreleri verilecektir. EBA'dan yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimizin ekteki belgeyi doldurarak edinburg@meb.gov.tr  veya edinburgea@gmail.com adreslerine göndermeleri yeterlidir.

EBA, öğrencilerimiz için güvenilir ve doğru e-içerikler sunmakta ve sürekli geliştirilmektedir.  EBA içerikleri pedagojik açıdan denetlenmiş, güvenli,  sürekli gelişim ve denetime tabi içeriklerdir. EBA yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın eğitim çağındaki çocuklarına yönelik özel içerikler de barındırmaktadır. Velilerimiz, eğitimin niteliğini EBA üzerinden takip edebilmektedirler.

Başvuru ve onay formu için lütfen tıklayınız 

39 Drumsheugh Gardens, Edinburgh, EH3 7SW, United Kingdom - 44 1313743264 44 1313743265

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.